Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 969395
Kurum Adı : Tolga Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 02165618979
Faks : 02165618980
WEB Adresi : http://tolgacinarkml.meb.k12.tr
Adres : Osmangazi Mah. Yıldırım Bayezıt Cad. No1 SamandıraSancaktepe/İSTANBUL

VİZYON
Tolga Çınar Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak, okul paydaşlarımızın güç birliği ile İlçemizin ve İlimizin öncelikli tercih edilen, ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren ideal eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON
Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik Lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, Öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

BAŞARILAR
* 2010-2011 Yılında Öğrencilerimiz Cansu AYAR, Nurcihan TEKİN, Melek KARAYEL ve Belgüzar SEMİZ "Münazara Yarışması" ilçe birinciliği * 2011-2012 Yılında öğrencimiz Ayça SAKLI "Güzel Türkçemizi Güzel Konuşalım" yarışmasında ilçe birinciliği * 2011-2012 Yılında öğrencimiz Ayça SAKLI ve Reyhan TOPÇU "İstanbul Film Oluyor" yarışmasında il ikinciliği * 2012-2013 Yılında öğrencimiz Dilan Çimen "Mehmet Akif´i Anlamak" kompozisyon yarışmasında il ikinciği

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : Tam gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09.00-14.00
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe merkezine 3km uzaklıktadır.
Ulaşım : Samandıra Bakla durağından geçen otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Sultanbeyli ilçesi ile Sancaktepe ilçesi arasında Sancaktepe ilçesine bağlı bir meslek lisesidir. Samandıra merkezden Sultanbeyli merkezine giderken TEM otabanı köprüsüne gelmeden Bakla durağının arkasındadır.